HABERLER

02-05-2009 terihinden itibaren otomotiv tamir sektörüne farklı bakış ve çözümler getiren RS Servis hasar hesaplama (Ekspertiz) uygulamalarında CD Motive ile çalışmaya başladı

Otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından Otokoç Yedek Parça toptan perakende uygulamalarında Otomotiv Yedek Parça katalog sağlayıcısı olarak CD Motive ile çalışmaya başladı.

AXA Sigorta çalışanları ve 400’den fazla anlaşmalı eksperine İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Samsun bölge müdürlüklerinde detaylı GT Motive grafik katalog kullanım eğitimleri verildi. Axa Sigorta yaklaşık 1,5 yıllık bir süreden beri, CD Motive veri hizmetleri ve otomotiv kataloğunu kendi sistemi EPİS’e entegre ederek kullanmaya devam ediyor.

Ekomotiv ÖTA kapsamında araçların sökümü ve raporlanmasını, sistemine entegre edilen GT Motive otomotiv araç kataloğunu kullanarak yapıyor. Sökülen parçaların yeniden değerlendirildiği, kullanılmış parça stoklama ve satış sürecinde de aynı alt yapı kullanılacak.

Yedek Parça tedarik sektörünün önde gelen kurulşlarından SİMKAN geliştirdiği B2B sistemlerinde Otomotiv katalog sağlayıcısı olarak CD Motive ile çalışmaya başladı

Türkiye Sigorta sektörünün önde gelen firmalarının yöneticilerinin katılımıyla GT Motive’in Madrid ve La Coruna’daki ARGE, yazılım ve hizmet birimlerini ziyaret ettik. İspanyol sigorta ve servis şirketlerinin yöneticilerinin de katılımlarıyla bilgi paylaşım toplantıları ve saha ziyaretleri gerçekleştirdik.

17 ayrı ülkede kurmuş olduğu 24 ayrı merkez ile otomotiv, sigorta ve servis/onarım şirketleri adına bilimsel çalışmalar yapan ve bu çalışmalar sonucunda ürettiği bilgileri (onarım metodojileri ve kaza hasar verileri) kullanıma sunan Cesvimap’i evinde (İspanya) ziyaret ettik.

Dünyanın en büyük 3 Otomotiv veri üreticisi şirketinden bir tanesi olan (İspanyol ve Amerikan ortaklı) GT Motive’in Türkiye, Rusya, Turki-Cumhuriyetler, Arap Ülkeleri’nin dahil olduğu bölgedeki münhasır distribütörü olduk. Bu ortaklık kapsamında sadece global GT Motive ürünlerinin satışı değil, yerelleştirilmiş veri tabanı ve yazılım çözümleri geliştirme yetkisini de almış bulunmaktayız.

Neova Sigorta hasar yönetim sürecinde CD Motive'in otomotiv kataloğu ve data hizmetlerini kullanmaya karar verdi.


Otolojik Parça, Otolojik Servis ve Otolojik Eksper ürünlerinin saha desteğini vermek üzere mobil destek ekibi kuruldu.